Aktualności

Komunikat

Komunikat

Zarząd Koła SEiRP w Nowym Targu przypomina członkom o upływającym czasie na uregulowanie należnych składek członkowskich wynikających ze Statutu.

 

                                                                                                                                                             Prezes Koła.

Komunikat – wyjazd do teatru w Zakopanem

Komunikat – wyjazd do teatru w Zakopanem

Zarząd Koła SEiRP w Nowym Targu zamierza zorganizować wyjazd do teatru im. Witkiewicza w Zakopanem ul. Chramcówki 15 w dniu 4 czerwca 2019 r /wtorek/ godz. 19:15 ,  scena Witkacego   na sztukę:
– Wyzwolone sny – czyli Rzecz o Nie-pospolitej – koncert w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego
Bilety: N 50 zł i U 30 zł /ulgowy – emeryci i renciści z aktualną legitymacją/ reż. Andrzej Bienias.
Uczestnicy pokrywają koszty biletu. Chętni zgłaszają się do: kol. Mieczysława Batkiewicza tel. 602384610 i kol. Krzysztofa Francuz tel. 506302420, a termin zgłoszenia – do 11.maj 2019 r . Transport planowany jest obecnie kilkoma prywatnymi samochodami.

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,

radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,

smacznego jajka, mokrego dyngusa,

a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Niech każdy z nas wykorzysta ten okres czasu

jak najlepiej   tego   życzy                                                                                                     

 

    Zarząd Koła SEiRP w Nowym Targu

                      Prezes  Jan Puda

informacja

informacja

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło w Nowym Targu informuje o możliwości skorzystania z Ośrodka Rehabilitacyjno – Wypoczynkowego ORW Zorza ul. 1 Maja 17, 72-420 Dziwnówek, tel. 515-249-011, tel/fax 91/381-10-20 , e-mail: recepcja@orwzorza.pl, www.orwzorza.pl.
Ośrodek Zorza położony jest nad samym morzem, na obszarze zalesionym w odległości ok. 60 km od Kołobrzegu i ok. 47 od Świnoujścia. Pokoje 2,3,4-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka znajduje się: klimatyzowana jadalnia, salka gimnastyczna, świetlice, boisko trawiaste (siatkówka, kometka), miejsce na ognisko, grill, stół do tenisa stołowego, pralnia (dodatkowo płatna), wypożyczalnia sprzętu sportowego, dostęp do Internetu bezprzewodowego w wybranych miejscach. W czasie wypoczynku prowadzone są zabiegi rehabilitacyjne. Oferowane są wczasy z zabiegami rehabilitacyjnymi 7 i 8 dniowe, wczasy z zabiegami rehabilitacyjnymi 14 i 15 dniowe oraz turnusy rehabilitacyjne, a ceny przystępne. Bliższych informacji można uzyskać na stronie ośrodka. Osoby wyjeżdżające winny posiadać:
1.Skierowanie lekarskie [PDF]
2.Informacja o stanie zdrowia [PDF]
3.Lista uczestników [PDF]
4.Zamówienie miejsc na turnus rehabilitacyjny – dla grup [PDF]
5. Dofinansowanie – kto może się ubiegać ? [PDF].

Walne zebranie

Walne zebranie

W dniu 23 marca 2019 roku /sobota/ w restauracji „Ruczaj” odbyło się Walne zebranie połączone z obchodami XX-lecia Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu. Z licznie zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Nowy Targ P. Grzegorz Watycha, prezydent FSSM RP P. Zdzisław Czarnecki, sekretarz Zarządu Głównego SEiRP P. Piotr Styczyński, prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie P. Jan Kaczmarczyk, I v-ce prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie P. Wiesław Lipkowski, prezes SEiRP w Wadowicach i v-ce prezes ZW SEiRP w Krakowie P. Janusz Janik, prezes Koła SEiRP w Zakopanem P. Edward Kwak, przedstawiciel Straży Granicznej P. Józef Bukowski. Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć członków Koła w Nowym Targu, którzy odeszli na „wieczną wartę”, a następnie prezes Koła w Nowym Targ kol. Jan Puda przedstawił krótki zarys historyczny i dokonane działania w XX-leciu Koła. Przewodniczący Komisji rewizyjnej Koła odczytał protokół z przeprowadzonej kontroli z działalności Zarządu Koła za 2018 rok. Członkowie Koła w głosowaniu udzielili absolutorium Zarządowi za 2018 rok i przyjęli przedstawione przez Komisję, uchwały do realizacji przez Zarząd Koła tj.                1. realizacja przedstawionego planu pracy na rok 2019,                  2. organizowanie imprez integracyjnych i kulturalno-oświatowych, 3. nawiązać współpracę z ościennymi Kołami SEiRP w sprawie realizacji wspólnych projektów kulturalno-oświatowych, 4. nawiązać kontakty z funkcjonariuszami Policji i niezrzeszonymi emerytami i rencistami w celu nakłonienia do przystąpienia do Stowarzyszenia,
5. nawiązać współpracę z innymi Kołami i Stowarzyszeniami w zakresie przywracania nabytych praw emerytalnych, a zabranych przez ustawę tzw. dezubekizacyjną.
Przybyli goście serdecznie dziękowali za zaproszenie, życzyli członkom Koła dalszych sukcesów, zdrowia, wytrwałości w pracach Koła, a ponadto prezydent FSSM RP stwierdził, że tylko w „jedności siła” oraz przedstawił kilka zmian w uchwalonych w ostatnim czasie ustawach, które ograniczają prawa pewnej części emerytom i rencistom policyjnym . Uczestnikom zebrania wręczono dyplomy i medale okolicznościowe – XX lecie Koła w Nowym Targu. Prezes Koła kol. Jan Puda otrzymał od przybyłych gości listy gratulacyjne. Ponadto wyróżniono i odznaczono n/w osoby:
odznaką za zasługi dla SEiRP w Nowym Targu z dyplomem: Renata Ossowska, Stefan Milaniak

odznaką za szczególne zasługi dla SEiRP w Nowym Targu:  Krystyna Klocek,  Andrzej Klocek,  Mieczysław Batkiewicz,  Stanisław Hudy,  Robert Bartosz /do marca 2019 Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu/

podziękowania za zasługi dla SEiRP w Nowym Targu:  Krzysztof Faber   Starosta Powiatu Nowotarskiego,  Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu,  Zdzisław Czarnecki   Prezydent FSSM RP,  Antoni Duda   Prezes SEiRP,  Jan Puda   Prezes Koła w Nowym Targu,  Mieczysław Batkiewicz   v-ce Prezes Koła w Nowym Targu,  Elżbieta Odziomek   v-ce Prezes Koła w Nowym Targu,  Maria Fryda   Sekretarz Koła w Nowym Targu,  Andrzej Klocek   Skarbnik Koła w Nowym Targu

dyplom uznania z tytułu urodzin:  Krzysztof Francuz,  Bogdan Wójciak,  Stanisław Bierowiec

Na zakończenie obecnym paniom złożono życzenia z okazji 8 marca i wręczono symboliczny kwiatek. Następnie staropolskim zwyczajem uczestnicy przystąpili do biesiadowania w miłej, serdecznej atmosferze.

 

 

Obchody XX-lecia Koła w Nowym Targu

Obchody XX-lecia Koła w Nowym Targu

W dniu 23 marca 2019 roku /sobota/ w restauracji „Ruczaj” odbyło się Walne zebranie połączone z obchodami XX-lecia Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu. Równo 20 lat temu kol. Jan Puda przeprowadził zebranie założycielski Koła. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był ówczesny zastępca komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu kol. Mieczysław Batkiewicz. Z licznie zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Nowy Targ P. Grzegorz Watycha, prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP P. Zdzisław Czarnecki, sekretarz Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych P. Piotr Styczyński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Krakowie P. Jan Kaczmarczyk, I v-ce prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Krakowie P. Wiesław Lipkowski, prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Wadowicach i v-ce prezes ZW SEiRP w Krakowie P. Janusz Janik, prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Zakopanem P. Edward Kwak, przedstawiciel Straży Granicznej P. Józef Bukowski. Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć członków Koła w Nowym Targu, którzy odeszli na „wieczną wartę”, a następnie prezes Koła w Nowym Targ kol. Jan Puda przedstawił krótki zarys historyczny i dokonane działania w XX-leciu Koła. Przybyli goście serdecznie dziękowali za zaproszenie, życzyli członkom Koła dalszych sukcesów, zdrowia, wytrwałości w pracach Koła, a prezydent FSSM RP stwierdził, że tylko w „jedności siła”. Uczestnikom wręczono dyplomy, medale okolicznościowe. Na zakończenie obecnym paniom złożono życzenia z okazji 8 marca i wręczono symboliczny kwiatek. Następnie staropolskim zwyczajem uczestnicy przystąpili do biesiadowania.

 

 

 

 

 

Kulig – Obidowa 2019

Kulig – Obidowa 2019

W dniu 23 lutego 2019 roku w miejscowości Obidowa odbył się kulig
Zorganizowany przez Zarząd Koła SEiRP w Nowym Targu. Z sunących sań
można było podziwiać piękno gorczańskiej przyrody w zimowej scenerii.
Ognisko z pieczeniem kiełbaski i wieczorna sanna przy palących się
pochodniach pozostawił niezapomniany czar uroku wśród emerytów i
osób im towarzyszących. Zdjęcia same przemawiają o pięknym klimacie
tej imprezy. Pozostańcie z góralskim pozdrowieniem.

 

20. Rocznica powstania Koła

20. Rocznica powstania Koła

Szanowne Koleżanki i Koledzy W bieżącym roku przypada 20 rocznica powstania naszego Koła. W związku z powyższym Zarząd Koła planuje uroczyste obchody tego jubileuszu. Uroczystości planujemy zorganizować w  dniu 23 marca 2019.r. o godz. 15.00. Będzie to  sprawozdanie z dwudziestolecia koła. Uroczystego podsumowania dokona Prezes Zarządu Koła Kol. Jan Puda.

 1. Otwarcie obrad  przywitanie zaproszonych gości.
 2. Przywitanie gości
 3. Uczczenie chwila ciszy osób które odeszły na wieczna wartę
 4. Przedstawienie regulaminu i  porządku obrad
 5. Przyjęcie regulaminu i  porządku obrad
 6. Wybór komisji statutowej
 7. Stwierdzenie ważności zebrania
 8. Wybór komisji uchwał i wniosków
 9. Sprawozdanie  Zarządu Koła  z działalności  za okres 1999- 2019 Rok
 10. Sprawozdanie Komisji rewizyjnej Koła z działalności  za okres 2014 – 2018 Rok
 11. Dyskusja nad sprawozdaniami
 12. Przyjęcie sprawozdań
 13. Uhonorowanie odznaczeniami i medalami wyróżniających się członków
 14. Wręczenie  listów gratulacyjnych
 15. Wręczenie symbolicznego kwiatka dla kobiet

Z uwagi na konieczność zorganizowania posiłków prosimy o potwierdzenie przybycia na uroczyste zebranie telefonicznie do Kol. Mieczysław Batkiewicz tel. 602 384 610 lub Kol. Andrzej Klocek tel. 660 768 140

Zapisy przyjmowane do dnia 28 lutego 2019.r.

Zwracamy się również z apelem o liczne przybycie